Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

  • przemysł chemiczny
  • przemysł energetyczny
  • przemysł wodno-ściekowy
  • przemysł hutniczy
  • przemysł spożywczy

Aplikacje zrobotyzowane jako wsparcie w obsłudze maszyn

Obsługa maszyn wpływa na wydajność produkcji. I choć zazwyczaj czynności, które należy wykonać, są banalne, to jednak liczba ich powtórzeń jest niewykonalna dla człowieka. W związku z tym dobrym pomysłem jest wdrożenie robota, co gwarantuje stałą jakość wyrabianych produktów, minimalizuje straty materiału, zwiększa wydajność i efektywność produkcji, odciąża pracowników od wykonywania monotonnych czynności. Automatyzacja daje także możliwość wykorzystania sprzętu przez 24 godziny na dobę.

Zalety aplikacji zrobotyzowanych

Roboty znacznie usprawniają proces produkcji, zwłaszcza najtrudniejszą i najbardziej obciążającą dla pracowników paletyzację. Zwiększa więc ona wydajność pakowania i oszczędza zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Roboty były i są wykorzystywane z powodzeniem również przy spawaniu. Wdrożenie ich również do obsługi maszyn usprawnia pracę. Roboty mogą przenosić półprodukty na inną taśmę, bądź odbierać gotowe produkty. Zainwestowanie w robotyzację miejsca pracy zazwyczaj bardzo szybko się zwraca i się opłaca.

Zastosowanie aplikacji zrobotyzowanych

Aplikacje zrobotyzowane są głównie wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, drzewnym oraz przy produkcji materiałów budowlanych. Automatyzacja wymaga stworzenia odpowiedniego projektu, zaprogramowania go, następnie zainstalowania, uruchomienia i wdrożenia, aż w końcu zintegrowania wszystkich zrobotyzowanych systemów. Należy także zadbać o bezpieczeństwo systemu - zwłaszcza, jeśli w jego otoczeniu znajdzie się również człowiek na swym stanowisku pracy.

Roboty, a kontakt z człowiekiem

Aplikacje wykorzystujące roboty dają możliwość kontaktu operatora z robotem. Wyróżnia się dwa rodzaje kontaktu – kontakt statyczny oraz przejściowy. Żeby jednak zminimalizować ryzyko kolizji i niebezpieczeństwa, należy wprowadzić mnóstwo czynników zabezpieczających, takich jak: czujniki pomiaru prądu instalowane na robocie, inteligentne „skóry” mierzące nacisk na powierzchnię, czy czujniki siły.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem