Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

  • przemysł chemiczny
  • przemysł energetyczny
  • przemysł wodno-ściekowy
  • przemysł hutniczy
  • przemysł spożywczy

Rozwiązania automatyki przemysłowej służące środowisku naturalnemu

Automatyzacja przemysłowa, czyli zastosowanie zaprogramowanych i zaawansowanych technologicznie urządzeń w celu usprawnienia i przyspieszenia różnorodnych prac, przynosi szereg zalet. Jedną z nich jest dbanie o środowisko naturalne m.in. poprzez proces automatyzacji oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody oraz instalacji wodociągowych, a także procesu ich przepompowywania. Podczas tych działań wykorzystuje się systemy automatyki przemysłowej, w poczet których zaliczyć możemy zaawansowane czujniki, regulatory oraz sprzęty wykonawcze. Te wszystkie urządzenia mają na celu zmaksymalizować efektywność oraz niezawodność różnego rodzaju instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Dzięki tym systemom woda, która zostaje dostarczana do odbiorców, a także ta odprowadzana do zbiorników wodnych spełnia wymagane standardy dotyczące jakości  zarówno pod względem właściwości fizycznych obejmujących m.in. barwę, zapach, temperaturę czy mętności, jak również biochemicznych (m.in. pH, zawartość określonych metali w składzie, stopień zasolenia, zawartość wirusów itp.). Jeśli chodzi o usuwanie nieczystości ze ścieków, to proces ten odbywa się etapami, gdzie wyróżniamy: wstępne oczyszczanie oraz oczyszczanie pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. W celu uzdatnienia wody stosuje się metodę mechaniczną, chemiczną lub biologiczną.

Suszarnia osadów i zakłady gospodarowania odpadów

Suszarnia osadów i zakłady gospodarowania odpadów to kolejne przykłady, gdzie dbając usprawnienie procesów mających na celu dbanie o środowisko naturalne, jednocześnie stosuje się systemy automatyki przemysłowej.  W tym celu używane są  m.in. programowalne układy sterowania i monitorowania. To bardzo wygodne rozwiązania, ponieważ dzięki nim włączanie oraz wyłączanie systemów następuje w sposób niemal automatyczny. Wystarczy jedynie ustawić na samym początku szereg sekwencji, a później całość zaprogramowanych procesów wykonają maszyny — bez potrzeby ingerencji operatora. Dodatkowo wyłączanie systemu automatyzacji jest bardzo łatwe i szybkie, zajmując około 5-15 minut.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem