Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

  • przemysł chemiczny
  • przemysł energetyczny
  • przemysł wodno-ściekowy
  • przemysł hutniczy
  • przemysł spożywczy

Jak dbać o silniki elektryczne maszyn przemysłowych?

Wszystkie maszyny wykorzystywane w przemyśle muszą być wyposażone w silnik, który będzie je napędzał. Obecnie bardzo popularne stały się silniki elektryczne, które zamieniają energię elektryczną w energię mechaniczną. Są one stosowane w różnych gałęziach przemysłu, a najnowsze badania wykazują, że prawie 70% energii elektrycznej zużywanej przez przemysł na całym świecie, jest wykorzystywane do napędzania właśnie tych silników. To naprawdę imponujący wynik, dlatego w dzisiejszym wpisie postaramy się jak najdokładniej opisać, jak powinno się dbać o silniki elektryczne maszyn przemysłowych, aby mogły pracować długo i bezawaryjnie..

Jak należy dbać o silniki elektryczne?

1. Usuwaj wszystkie usterki na bieżąco.

Jeżeli silnik odmówi posłuszeństwa, należy jak najszybciej go naprawić, a w razie konieczności zlecić remont silnika elektrycznego. W takich kryzysowych sytuacjach najlepiej jest szukać pomocy u specjalistów zajmujących się świadczeniem tego typu usług. Nasza firma ma duże doświadczenie w naprawianiu i remontowaniu silników elektrycznych, dlatego można nam w tej kwestii zaufać. Ważne jest odpowiednio wczesne wykrywanie wszelkich usterek i awarii, aby móc zapobiec szkodom, które mogą spowodować.

2. Regularnie wykonuj czynności konserwacyjne.

Niezwykle istotne jest regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych silników elektrycznych oraz wykonywanie wszystkich czynności konserwacyjnych, dzięki którym dana jednostka będzie pracować bezawaryjnie i wydajnie. Zazwyczaj prace konserwacyjne polegają na dokładnym usunięciu wszystkich zanieczyszczeń z radiatorów, wyczyszczeniu albo wymianie wlotowych i wylotowych filtrów powietrza oraz upewnieniu się, że wentylatory działają sprawnie. Jeżeli w silniku znajdują się jakiekolwiek elementy blokujące przepływ powietrza, należy je usunąć. Niezbędne jest także sprawdzenie napięć silnika, przebiegu faz zasilania oraz stanu kondensatorów. Podczas konserwacji sprawdzane jest także prawidłowe dokręcenie wszystkich połączeń elektrycznych oraz to, czy obudowa jest właściwie zamknięta.

3. Dbaj o czystość silnika

Do tego celu wykorzystuj specjalne środki przeznaczone do czyszczenia silników elektrycznych. Dzięki ich zastosowaniu nawet najtwardsze zanieczyszczenia zostaną zmiękczone i rozpuszczone.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem