Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

  • przemysł chemiczny
  • przemysł energetyczny
  • przemysł wodno-ściekowy
  • przemysł hutniczy
  • przemysł spożywczy

Automatyzacja jako cecha nowoczesnego przemysłu 

Na naszych oczach do historii odchodzi działający od początkowej fazy rozwoju przemysłu system produkcji wykorzystujący pracę rąk ludzkich. Fabryki i zakłady przemysłowe bazujące na pracy operatorów są o wiele mniej wydajne od tych, które zdecydowały się wprowadzić do swojej działalności automatyzację przemysłową. Dzięki nowoczesnym systemom automatyzacji procesu produkcyjnego zakład produkcyjny jest w stanie w krótkim czasie wyprodukować masowe ilości potrzebnych części. Dodatkowym jej atutem jest możliwość wyeliminowania błędów popełnianych przez ludzi, dzięki czemu straty produkcyjne są zminimalizowane. Automatyzacja przemysłowa jest kolejnym etapem rewolucjonizującym przemysł i sprawiającym, że powoli w zapomnienie odchodzą czasy ręcznej produkcji.

Czym zajmuje się automatyzacja przemysłowa?

Automatyzacja produkcji jest jedną z gałęzi inżynierii elektronicznej. Zajmuje się przede wszystkim analizą i modelowaniem procesów matematycznych, które zarządzają pracującymi w fabrykach maszynami. Jej głównym celem jest rozwój maszyn wykonawczych, urządzeń nimi sterujących oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych. Dzięki wykorzystaniu automatyzacji przemysłowej można zaprogramować maszynę według wymaganych przez dany zakład parametrów. Zakłady produkcyjne i inne przedsiębiorstwa korzystające z automatyzacji mogą pochwalić się większą wydajnością pracy, niższymi stratami związanymi z powstawaniem, na skutek popełnianych przez pracowników błędów, wadliwych produktów, których nie można wprowadzić na rynek oraz wyższym poziomem bezpieczeństwa pracy. Roboty zdalnie wykonują swoją pracę niezależnie od warunków panujących w zakładzie. Dzięki temu ludzie pracujący w danej firmie nie są wystawiani na szkodliwe dla ich zdrowia wielogodzinne oddziaływanie hałasu, szkodliwych oparów czy wysokiej temperatury.

Gdzie wykorzystuje się automatykę przemysłową?

Automatyka przemysłowa jest w dzisiejszych czasach wykorzystywana w wielu fabrykach, systemach transportu, sieciach użyteczności publicznej, a także w przemyśle wydobywczym i metalurgicznym oraz w procesach chemicznych i petrochemicznych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem