Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

 • przemysł chemiczny
 • przemysł energetyczny
 • przemysł wodno-ściekowy
 • przemysł hutniczy
 • przemysł spożywczy

aktualności

Szafy sterownicze jako wyroby prefabrykowane

W wielu współczesnych przedsiębiorstwach, w tym m.in. zakładach wytwórczych, zastosowanie znajduje zaawansowana aparatura oraz różnorodne urządzenia elektryczne, elektromechaniczne, elektroniczne, programowalne itp. Różnią się one nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i znamionowych parametrów elektrycznych. Dla sprawnego i niezawodnego działania wymagają stosownego uporządkowania i zabezpieczenia. W tym właśnie celu stosowane są szafy sterownicze. Ich prefabrykacja zapewnia kompleksowe i zgodne z potrzebami klienta przygotowanie konstrukcji gotowej do montażu.

Czytaj więcej: Szafy sterownicze jako wyroby prefabrykowane

Jak monitorować zużycie energii w zakładzie przemysłowym?

Procesy technologiczne w zakładach przemysłowych wiążą się ze znacznym zużyciem energii, aby skutecznie obniżyć koszta konieczne jego zoptymalizowanie. Osiągnięcie tego staje się możliwe na skutek zrealizowania precyzyjnej kontroli poboru mocy. W ten sposób doprowadzamy do odnalezienia miejsc, w których tenże pobór można skutecznie ograniczyć. Nasza dążenia będą zdecydowanie skuteczniejsze jeśli w przedsiębiorstwie wprowadzony zostanie monitoring zużycia energii. Zastosowanie takiego rozwiązania skutkuje dokładnym zmierzeniem tego, ile prądu jest zużywane i w jaki sposób. Prowadzenie dokładnych analiz pozwoli na zmniejszenie ilości energii, jaka jest wykorzystywana, co przełoży się bezpośrednio na oszczędności. Pomiary powinny być wykonywane i gromadzone, dzięki wykorzystaniu nowoczesnego, skutecznego sprzętu pomiarowego i dedykowanego dla niego oprogramowania.

Czytaj więcej: Jak monitorować zużycie energii w zakładzie przemysłowym?

Znaczenie komunikacji bezprzewodowej w automatyce przemysłowej

Komunikacja bezprzewodowa to system, bez którego dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia. Ogólnodostępność takiej komunikacji sprawia, że wiele dziedzin naszego życia wskoczyło niejako na wyższy poziom i nabrało niewyobrażalnej do tej pory szybkości. Co ciekawe, sama komunikacja bezprzewodowa ma już ponad 50 lat. Otóż pierwszą profesjonalną sieć bezprzewodową opracowano w 1969 roku na Uniwersytecie Hawajskim. ALOHAnet – bo taką nazwę nadano tej sieci - rozpoczęła swoją działalność w 1971 roku, a jej komercyjna premiera miała miejsce w 1986 roku po wdrożeniu jej przez amerykańską firmę NCR Corporation. Zapewne wtedy nie myślano o tym, że za kilkadziesiąt lat komunikacja bezprzewodowa na stałe wejdzie do przemysłu i właściwie zrewolucjonizuję go całkowicie.

Czytaj więcej: Znaczenie komunikacji bezprzewodowej w automatyce przemysłowej

Aplikacje zrobotyzowane jako wsparcie w obsłudze maszyn

Obsługa maszyn wpływa na wydajność produkcji. I choć zazwyczaj czynności, które należy wykonać, są banalne, to jednak liczba ich powtórzeń jest niewykonalna dla człowieka. W związku z tym dobrym pomysłem jest wdrożenie robota, co gwarantuje stałą jakość wyrabianych produktów, minimalizuje straty materiału, zwiększa wydajność i efektywność produkcji, odciąża pracowników od wykonywania monotonnych czynności. Automatyzacja daje także możliwość wykorzystania sprzętu przez 24 godziny na dobę.

Czytaj więcej: Aplikacje zrobotyzowane jako wsparcie w obsłudze maszyn

Rozwiązania automatyki przemysłowej służące środowisku naturalnemu

Automatyzacja przemysłowa, czyli zastosowanie zaprogramowanych i zaawansowanych technologicznie urządzeń w celu usprawnienia i przyspieszenia różnorodnych prac, przynosi szereg zalet. Jedną z nich jest dbanie o środowisko naturalne m.in. poprzez proces automatyzacji oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody oraz instalacji wodociągowych, a także procesu ich przepompowywania. Podczas tych działań wykorzystuje się systemy automatyki przemysłowej, w poczet których zaliczyć możemy zaawansowane czujniki, regulatory oraz sprzęty wykonawcze. Te wszystkie urządzenia mają na celu zmaksymalizować efektywność oraz niezawodność różnego rodzaju instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Czytaj więcej: Rozwiązania automatyki przemysłowej służące środowisku naturalnemu

Metody obniżania kosztów procesów technologicznych

Dynamiczny rozwój przemysłu oraz produkcji wymaga od inwestorów stałego monitorowania rynku, oraz rozwiązań technologicznych, które muszą być wdrażane w celu zapewniania najwyższej jakości produktów. Współczesny klient jest niezwykle wymagający, dlatego też istotne jest zaspokajanie jego potrzeb. Poprzez optymalizowanie procesów produkcyjnych możliwe jest osiąganie najlepszych wyników.

Czytaj więcej: Metody obniżania kosztów procesów technologicznych

Nowa Rekrutacja

Jeśli chciałbyś z nami współpracować i skutecznie realizujesz powierzone cele to rekrutujemy na stanowisko:

 1. Kosztorysant
 2. Inżynier sprzedaży
 3. Specjalista ds. automatyki 
 4. Inżynier Elektryk 
 5. Elektromonter układów automatyki 
 6. Mechanik apartury pomiarowej 

Oferujemy:

 • wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników pracy,
 • stabilność zatrudnienia,
 • możliwość dalszego rozwoju,
 • niezbędne narzędzia do pracy,
 • miłą atmosferę pracy


Szczegółowy opis stanowiska i wymagań znajdziesz pod adresem; http://www.piazap.com.pl/praca.html

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu, wyślij nam swoje CV i list motywacyjny w formie pisemnej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując [NAZWA STANOWISKA]. Możesz też to zrobić za pośrednictwem formularza zakładka http://www.piazap.com.pl/praca.html 
 
 
 W CV prosimy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz.U. z 2015r., poz. 2135).

 

Czy robotyzacja stanowi przyszłość przemysłu?

Robotyzacja w przemyśle to przyszłość, która dzieje się już teraz. To, nad czym do niedawna naukowcy i inżynierowie pracowali, obecnie dynamicznie jest wdrażane w przedsiębiorstwach, również polskich. Już dziś coraz więcej firm w Polsce zdaje sobie sprawę, że poprzez wdrożenie odpowiednich procesów będą mogły znacząco podnieść swoją konkurencyjność na rynku — nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym.

Czytaj więcej: Czy robotyzacja stanowi przyszłość przemysłu?

Jak działają zawory regulacyjne z funkcją on-off?

Zawory regulacyjne służą do regulowania ilości czynnika przepływającego przez instalację, utrzymania poziomu w zbiorniku, lub bezpiecznego automatycznego odcięcia przepływu. Właśnie potrzeba szybkiego odcięcia przepływu decyduje o tym, czy zawór powinien posiadać funkcję on-off. Zaworami z funkcją on-off najczęściej stosowanymi w automatyce przemysłowej są zawory wyposażone w siłowniki pneumatyczne połączone z ustawnikiem pozycyjnym i/lub elektrozaworem sterującym.

Czytaj więcej: Jak działają zawory regulacyjne z funkcją on-off?

Rodzaje systemów sterowania w automatyce przemysłowej

Obecnie coraz więcej procesów przemysłowych podlega automatyzacji. Dzięki temu można znacznie usprawnić działanie przedsiębiorstwa, wyeliminować ryzyko błędów, zmaksymalizować możliwości produkcyjne, a w konsekwencji zmaksymalizować zyski. Automatyka przemysłowa wymaga zastosowania niezawodnych systemów sterowania, które pozwolą na realizację powyższych celów.

Nasza firma zapewnia systemy sterowania oparte na nowoczesnych technologiach i usługi automatyki przemysłowej. W tym artykule zaprezentujemy i scharakteryzujemy systemy, które wdrażamy w ramach naszych usług.

Czytaj więcej: Rodzaje systemów sterowania w automatyce przemysłowej

Paletyzacja jako proces przemysłowy

W każdym zakładzie przemysłowym wytwarzane w nim dobra muszą być odpowiednio zabezpieczane i pakowane na czas transportu. Do niedawna pakowaniem produktów zajmowali się pracownicy danej firmy, dlatego był to proces zarówno czasochłonny, jak i niezwykle męczący. Układanie towaru na paletach jest także zajęciem bardzo obciążającym ludzkie organizmy, a niewłaściwe dźwiganie i przenoszenie ciężkich ładunków często kończyło się niebezpiecznymi kontuzjami. Obecnie dysponujemy nowoczesnymi systemami paletyzacji, które są obsługiwane całkowicie przez roboty przemysłowe. Oprócz pudełek, kartonów, zgrzewek czy skrzynek popularna staje się także paletyzacja worków.

Czytaj więcej: Paletyzacja jako proces przemysłowy

Dobra obsługa serwisowa gwarantem utrzymania ruchu w zakładzie przemysłowym

Każdy zakład przemysłowy musi być rentowny. Aby taki był, musi produkować swoje wyroby sprawnie i szybko. Współczesne technologie z zakresu automatyzacji produkcji umożliwiają zakładom przemysłowym uzyskanie zadowalających wyników i utrzymanie się na mocno konkurencyjnym w każdej branży rynku. Dostępna obecnie automatyzacja sprawia, że możliwa staje się masowa produkcja różnego rodzaju elementów przy jednoczesnym wyeliminowaniu problemu błędów ludzkich, dzięki czemu straty produkcyjne są bliskie zeru. Jednak nawet najnowsze technologie, maszyny i urządzenia nie będą się sprawdzać, jeżeli nie zapewnimy im dobrej obsługi serwisowej. 

Czytaj więcej: Dobra obsługa serwisowa gwarantem utrzymania ruchu w zakładzie przemysłowym

Rola i zadania integratorów systemów w automatyce przemysłowej 

Zautomatyzowanie przemysłowe stało się w dzisiejszych czasach niezaprzeczalnym faktem. Fabryki, zakłady produkcyjne, a także firmy działające w przemyśle wydobywczym, metalurgicznym, transportowym, chemicznym i petrochemicznym, które chcą być konkurencyjne na rynku, decydują się na wprowadzenie systemów automatyki do swoich zakładów. Te nowoczesne rozwiązania pozwalają na stworzenie sprawnie działającego układu, który składa się z kilku podstawowych elementów: urządzeń wykonawczych, sterujących i pomiarowych. Aby wszystko mogło działać bez zarzutu, różne komponenty tego skomplikowanego systemu muszą zostać połączone i odpowiednio zaprogramowane. Zajmują się tym firmy inżynieryjne nazywane integratorami systemów. 

Czytaj więcej: Rola i zadania integratorów systemów w automatyce przemysłowej 

Automatyzacja jako cecha nowoczesnego przemysłu 

Na naszych oczach do historii odchodzi działający od początkowej fazy rozwoju przemysłu system produkcji wykorzystujący pracę rąk ludzkich. Fabryki i zakłady przemysłowe bazujące na pracy operatorów są o wiele mniej wydajne od tych, które zdecydowały się wprowadzić do swojej działalności automatyzację przemysłową. Dzięki nowoczesnym systemom automatyzacji procesu produkcyjnego zakład produkcyjny jest w stanie w krótkim czasie wyprodukować masowe ilości potrzebnych części. Dodatkowym jej atutem jest możliwość wyeliminowania błędów popełnianych przez ludzi, dzięki czemu straty produkcyjne są zminimalizowane. Automatyzacja przemysłowa jest kolejnym etapem rewolucjonizującym przemysł i sprawiającym, że powoli w zapomnienie odchodzą czasy ręcznej produkcji.

Czytaj więcej: Automatyzacja jako cecha nowoczesnego przemysłu 

Jak dbać o silniki elektryczne maszyn przemysłowych?

Wszystkie maszyny wykorzystywane w przemyśle muszą być wyposażone w silnik, który będzie je napędzał. Obecnie bardzo popularne stały się silniki elektryczne, które zamieniają energię elektryczną w energię mechaniczną. Są one stosowane w różnych gałęziach przemysłu, a najnowsze badania wykazują, że prawie 70% energii elektrycznej zużywanej przez przemysł na całym świecie, jest wykorzystywane do napędzania właśnie tych silników. To naprawdę imponujący wynik, dlatego w dzisiejszym wpisie postaramy się jak najdokładniej opisać, jak powinno się dbać o silniki elektryczne maszyn przemysłowych, aby mogły pracować długo i bezawaryjnie..

Czytaj więcej: Jak dbać o silniki elektryczne maszyn przemysłowych?

Odbyły się targi Energetics w Lublinie

Zakończyły się targi (19-21.11.2019) ENERGETICS 2019 w Lublinie. Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i możliwością rozmowy na naszym stoisku, serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Czytaj więcej: Odbyły się targi Energetics w Lublinie

Certyfikowany Integrator Wonderware

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma uzyskała tytuł Certyfikowanego Integratora Wonderware w zakresie praktycznego stosowania rozwiązań Platformy Systemowej Wonderware Archestra.

Wonderware jest wiodącą firmą na rynku rozwiązań informatycznych pozwalających na efektywne tworzenie i rozwój aplikacji przemysłowych HMI/SCADA/MES. Producent przykłada ogromną uwagę aby integratorzy posiadali wysokie kwalifikacje a system certyfikacji pozwala na weryfikację umiejętności inżynierów projektujących i wdrażających.  Oprogramowanie działa w ponad 100 000 zakładach na całym świecie.

Zapraszamy do współpracy.

Współpraca z Erbud Industry

PiAZAP Sp. z o.o. realizuje kompleskowe prace branży pomiarowej dla Erbud Industry Sp. z o.o. w ramach zadania inwestycyjnego Grupy Azoty Zakłady Azotowe w Puławach pn. ,, Modernizacja kotła OP-215 nr2".  Nasza firma wykona dokumentację projektową branży pomiarowej uwzględniającą wymianę aparatury kontrolno-pomiarowej, tras kablowych, oraz systemu sterowania DCS.
Prace powierzone naszej firmie w ramach realizowanego zadania obejmują między innymi dostawę i oprogramowanie systemu DCS, dostawę, montaż i uruchomienie aparatury kontrolno-pomiarowej, dostawę okablowania, wykonanie tras kablowych, oraz udział w ruchu próbnym instalacji.
Przystąpienie do prac modernizacyjnych poprzedzały wykonane również przez naszą firmę prace demontażowe, a także właściwe zabezpieczenie na czas budowy tras kablowych i aparatury pozostającej na obiekcie.
Harmonogram realizacji zadania zakłada zakończenie prac i uruchomienie instalacji do dnia 07.03.2020r.

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu z sukcesem zadania Inwestycyjnego pn. Modernizacja systemu automatycznego sterowania i zasilenia elektrycznego w Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie. 
W ramach zadania min. zrealizowaliśmy;


- zasilenie stacji z dwóch linii 15kV, zasilanie podstawowe i rezerwowe - wymiana rozdzielnicy 15kV
- wymianę dwóch transformatorów o mocy 630kVA
- wymianę dwusekcyjnej rozdzielnicy NN
- nowy układu pomiarowo-rozliczeniowego
- wykonanie zewnętrznych sieci kablowych - prefabrykacje, dostawę i montaż rozdzielni obiektowych
- prefabrykacje, dostawę i montaż szaf systemu automatyki
- dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń automatyki przemysłowej
- dostawę, montaż i uruchomienie pomiarów fizykochemicznych
- oprogramowanie systemu sterowania opartego na sterownikach PLC
- wykonanie konfiguracji wizualizacji SCADA 
- dostawę 4 monitorowej 55" tablicy synoptycznej
- uruchomienie instalacji automatyki przemysłowej i elektrycznej 

 

Nowa Rekrutacja

Jeśli chciałbyś z nami współpracować i skutecznie realizujesz powierzone cele to rekrutujemy na stanowisko:

 1. Specjalista ds. automatyki - Praca w Puławach
 2. Inżynier Elektryk - Praca w Puławach
 3. Elektromonter układów automatyki - Praca w Puławach lub Stalowa Wola
 4. Mechanik apartury pomiarowej - Praca w Puławach

Oferujemy:

 • wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników pracy,
 • stabilność zatrudnienia,
 • możliwość dalszego rozwoju,
 • niezbędne narzędzia do pracy,
 • miłą atmosferę pracy

Dołącz do nas.

Szczegółowy opis stanowiska i wymagań znajdziesz pod adresem; http://www.piazap.com.pl/praca.html

 

Złote Wzrosty oraz certyfikat Złotego Partnera

W tym roku śpieszymy z przekazaniem informacji o przyznanej nagrodzie statuetce Złote Wzrosty. To już trzecia taka nagroda w naszej dotychczasowej współpracy. Ponadto jak co roku uzyskaliśmy Certyfikat Złotego Partnera firmy ASTOR. Zakres współpracy obejmuje; Systemy Sterowania, Zaawansowane Systemy Sterowania GE Automation & Controls, Systemy wizualizacji i SCADA w technologii klasycznej, Systemy sieci przemysłowych.

PiA-ZAP Puławskim Przedsiębiorcą Roku 2017

   

Podczas noworocznej gali Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel i przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier wręczyli wyróżniającym się przedsiębiorcom oraz osobom wspierającym rozwój Puław doroczne nagrody - statuetki "Sybilli" - za rok 2017.
 

 

Miło nam poinformować, że tytuł Puławskiego Przedsiębiorcy Roku 2017 przypadł naszemu przedsiębiorstwu. Jak uznała kapituła, to nagroda "za 25 lat intensywnego rozwoju, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie elektroenergetyki i automatyki oraz aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej".

 

 

Statuetkę „Sybilli”, z rąk prezydenta Puław, odebrał prezes Tomasz Berliński.

 

Sybilla 1  Sybilla 3 
Sybilla 2 sybilla 4

PiA-ZAP wykonawcą instalacji oświetlenia

Kontrakt obejmuje wykonanie instalacji elektrycznej oświetlenia, gniazd 230V i gniazd 400V na wydziale produkcji Saletry i RSM w Grupie Azoty ZA Puławy SA.

PiA-ZAP wykonawcą systemu sterowania i automatyki

Kontrakt dotyczy wykonania systemu sterowania klasy DCS wraz z instalacją automatyki przemysłowej w ramch budowy nowej wytwórni nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej.

PiA-ZAP wykonawcą usług branży automatyki i elektrycznej w Rzeszowie

Kontrakt obejmuje wykonanie usług branży automatyki i elektrycznej w ramach Budowy suszarni mechanicznej osadów ściekowych wraz z modernizacją obiektów oczyszczalni ścieków w Rzeszowie.

Certyfikat FISHER

PiA-ZAP sp. z o.o. przeszedł pozytywnie audyt w zakresie posiadanej wiedzy i doświadczenia oraz niezbędnego wyposażenia do serwisowania zaworów regulacyjnych firmy Fisher Controls International LLC, otrzymując certyfikat potwierdzający komptencję. Kolejny audyt wiosną 2019r.

 Certyfikat FISHER

Modernizacja systemu automatyki i elektryki w Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie

Modernizacja systemu automatycznego sterowania i zasilenia elektrycznego w Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie.
PiA-ZAP sp. z o.o. zawarł umowę z Generalnym Wykonawcą Instal Warszawa S.A. na modernizację Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie w zakresie modernizacji automatyki przemysłowej i instalacji elektrycznych w tym przebudowy Stacji Transformatorowej. W ramach zadania min. zrealizujemy;


- zasilenie stacji z dwóch linii 15kV, zasilanie podstawowe i rezerwowe - wymiana rozdzielnicy 15kV
- wymiana dwóch transformatorów o mocy 630kVA
- wymiana dwusekcyjnej rozdzielnicy NN
- wykonanie nowego układu pomiarowo-rozliczeniowego
- wykonanie zewnętrznych sieci kablowych - prefabrykacje, dostawę i montaż rozdzielni obiektowych
- prefabrykacje, dostawę i montaż szaf systemu automatyki
- dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń automatyki przemysłowej
- dostawę, montaż i uruchomienie pomiarów fizykochemicznych
- oprogramowanie systemu sterowania opartego na sterownikach PLC
- wykonanie konfiguracji wizualizacji SCADA
- uruchomienie instalacji automatyki przemysłowej i elektrycznej 

Zakończenie modernizacji systemów automatyki i zasilania elektrycznego zakontraktowane jest do  30.06.2018r.

PiA-ZAP sp. z o.o. Złotym Partnerem ASTOR 2017r.

W tym roku uzyskaliśmy ponownie Certyfikat Złotego Partnera firmy ASTOR. Zakres współpracy obejmuje; Systemy Sterowania, Zaawansowane Systemy Sterowania GE Automation & Controls, Systemy wizualizacji i SCADA w technologii klasycznej, Systemy sieci przemysłowych.

Mobilna wystawa automatyka przemysłowa DemoCar

Automatyka Przemysłowa najnowsze rozwiązania przed siedzibą naszej firmy. Firma Endress-Hauser zaprezentowała najnowsze rozwiązania aparatury pomiarowej oraz trendów panujących na rynku automatyki.

automatyka przemysłowa piazap Democar 2 Democar 3

 

 

 

 

Integrator Systemów Przemysłowych

Srebrny Integrator Systemów Przemysłowych - autoryzacja Schneider Electric.

W tym roku po raz pierwszy PiA-ZAP sp. z o.o. znalazł się w gronie Certyfikowanych Partnerów Schneider Electric.

Tym samym rozszerzamy naszą ofertę o usługi programowania PLC sterowników z rodziny Modicon, przemienników częstotliwości rodziny Altivar i konfiguracji systemów SCADA Vijeo Citect.

Serwis zaworów w Lotos S.A.

Postój Remontowy Wiosna 2017 w Lotos S.A. - Serwis Zaworów z udziałem naszych doświadczonych pracowników.

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy z Lotos Serwis Sp. z o.o. na prace serwisowe w zakresie zaworów regulacycjnych. Serwis zaworów regulacyjnych odbywać się będzie w siedzibie Lotos Serwis i obejmować będzie prace remontowe i usługi wsparcia w zakresie serwisów zaworów regulacyjnych i pozostałej armatury kontroli i automatyki. W ramach umowy PiA-ZAP oddelegował w okresie Postoju Remontowego Wiosna 2017 dziesięciu wykwalifikowanych specjalistów, którzy jako lidzerzy bedą wchodzić w skład 3 osobowych zespołów.

Cieszymy się z pozyskania kontraktu z tak renomwaną firmą jaką jest Lostos Serwis i docenienie naszych umiejetności i kwalifikacji co będzie sprzyjać rozwojowi dalszej współpracy.

PiA-ZAP Z NAGRODĄ ABB

Niniejszym mamy przyjemność poinformować o otrzymaniu nagrody Partnera firmy ABB na tegorocznej światowej konferencji dla firm partnerskich ABB, Konferencja poświęcona była systemom sterowania i nowym trendom w branży, np.  Internet of Things. W tym roku po raz pierwszy w historii konferencji firm partnerskich ABB konferencja pod nazwą Annual Partner Conference 2016 została zorganizowana w Polsce w Krakowie.

Foto nagroda Piazap www  APC2016 406 

REKRUTACJA

Jeśli chciałbyś z nami współpracować i skutecznie realizujesz powierzone cele to rekrutujemy na stanowisko:

 

INŻYNIER SPRZEDAŻY

 

Szczegółowy opis stanowiska i wymagań znajdziesz pod adresem; http://www.piazap.com.pl/praca.html

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu, wyślij nam swoje CV i list motywacyjny w formie pisemnej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując [INŻYNIER SPRZEDAŻY].

 

 

 

W CV prosimy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz.U. z 2015r., poz. 2135).

Kontrakt GA ZCH ,,Police" S.A.

Mamy przyjemność poinformować  o pozyskaniu kontraktu w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne  „Police” S.A., którego przedmiotem jest wykonanie i uruchomienie systemu DCS w tym, dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń sterowania i wizualizacji procesu oraz połączeń kablowych dla Instalacji Odsiarczania Spalin dla kotłów K-1 i K-2 Elektrociepłowni nr 2.

Zakres prac obejmuje m.in.:

 • wykonanie, konfigurację, wdrożenie, uruchomienie oraz optymalizację kompletnego oprogramowania Rozproszonego Systemu Sterowania (DCS) niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układów pomiarowych, regulacji i sterowania

 

 • wykonanie projektu, dostawę, montaż oraz uruchomienie urządzeń sterowania i wizualizacji procesu dla wszystkich warstw sprzętowych systemu (w tym szafy sterownicze, krosowe, układy WE/WY, stacje operatorskie, procesowe, inżynierskie, serwery itd.)

 

 • wykonanie projektu, dostawę oraz montaż tras i połączeń kablowych sygnałów sterowania dla całości instalacji od zacisków poszczególnych urządzeń technologicznych (pompy, wirówki, hydrocyklony, absorber itd.), AKPiA (armatura, aparatura kontrolno-pomiarowa) poprzez stacje procesowe, szafy krosowe, sterownicze, stacje operatorskie, serwery oraz pozostałe elementy

 

 • integrację nowego systemu DCS Instalacji Odsiarczania Spalin z poszczególnymi sygnałami istniejącego systemu sterowania kotłów EC II

 

 • wykonanie projektu, dostawę oraz montaż trasy i połączenia kablowego światłowodowego do sieci zakładowej ZCh Police od istniejącego węzła zlokalizowanego w rozdzielni elektrycznej na terenie EC II do pomieszczeń nastawni znajdującej się na terenie IOS oraz zapewnienie możliwości pobrania danych archiwizacyjnych w celach tworzenia dokumentacji raportującej z IOS.

 

 • wykonanie projektu, dostawę oraz montaż tras i połączeń kablowych zasilania wszystkich dostarczonych przez Wykonawcę elementów warstwy sprzętowej systemu sterowania (stacje procesowe, sterownicze, stacje operatorskie, serwery oraz pozostałe urządzenia sterowania i wizualizacji),  urządzeń wykonawczych oraz pomiarowych AKPiA ( dostarczonych przez Zamawiającego).

 

 • wykonanie projektu, dostawę, montaż oraz uruchomienie szaf dystrybucji zasilania elektrycznego dla potrzeb całości systemu DCS, stacji operatorskich, procesowych, układów AKPiA itd.

 

 • wykonanie projektu, dostawę, montaż oraz uruchomienie szafy sterowniczej do systemu sterowania pracą wirówek - nadzór nad całością zadania związanego z wykonaniem przedmiotu zamówienia

 Zakończenie prac planowane jest wiosną 2017r.

Terminal Kwasu Siarkowego w Szczecinie – Instalacja Osuszania Powietrza

Etap II modernizacji Terminalu Kwasu Siarkowego KGHM Metraco w Szczecinie wkroczył w fazę realizacji. Tym razem firma PiAZAP realizuje go wspólnie z firmą Mostostal Puławy. Zadanie obejmuje szeroki zakres prac budowlanych i instalacyjnych, oraz elektrycznych i pomiarowych.

 

Zasadniczym elementem II etapu modernizacji jest postawienie kolumny osuszającej powietrza, która spełnia dwie funkcje:

 

Funkcja I -  Osuszacz pracuje jako przeciwprądowa kolumna z wypełnieniem, zraszana kwasem siarkowym podczas osuszania powietrza atmosferycznego zasysanego z otoczenia do zbiorników magazynowych podczas obniżania się lustra kwasu przy załadunku kwasu siarkowego na statki. Celem tej funkcji jest ochrona zbiorników przed korozją spowodowaną rozcieńczaniem kwasu wilgocią zawartą w powietrzu atmosferycznym w obszarze kontaktu powietrza z kwasem.

 

Funkcja II -  Osuszacz pracuje jako współprądowa kolumna z wypełnieniem, zraszana kwasem siarkowym podczas wydmuchu oparów do atmosfery przy podnoszenia się lustra kwasu podczas rozładunku kwasu siarkowego z cystern kolejowych do zbiorników magazynowych. Celem tej funkcji jest ochrona pracowników Terminalu i środowiska przed oddziaływaniem oparów kwasu siarkowego.

 

Przy okazji modernizacji instalacja zostanie doposażona o kolejne pomiary: poziomu, ciśnienia i przepływu, zawory regulacyjne, nową instalację oświetleniową, instalację odgromową, oraz zasilającą nowe urządzenia technologiczne. Powyższe zmiany pociągają za sobą konieczność dokonania zmian w systemie automatyki ONYKS. Modernizacja dotyczy zmian zarówno w warstwie sprzętowej jak i informatycznej.

 

Planowane zakończenie prac koniec roku 2016.

Modernizacja węzła WRS w PGE Lublin-Wrotków

Mamy przyjemność poinformować o zakończeniu zadania pod nazwą „Modernizację Węzła Rozdziału Sieci WRS” na terenie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrociepłownia Lublin Wrotków" gdzie nasza firma była Generalnym Wykonwacą dla wszystkich branż. Przedmiotowy zakres prac obejmował branże: projektową, technologiczną, konstrukcyjną, budowlaną, pomiarową i elektryczną z których wynikały następujące etapy

Czytaj więcej: Modernizacja węzła WRS w PGE Lublin-Wrotków

Remont zaworów w Pilkington

Z przyjemnością informujemy, że dobiegają końca prace związane z przeglądem zaworów w ramach Zimnego Remontu PS1 w Pilkington Polska Sp. z o.o. w Sandomierzu. Zakres prac rozpoczętych w maju br.  obejmował m.in.  wymianę części miękkich, odnowienie powierzchni zewnętrznej korpusów, próby szczelności  dla 34 szt. zaworów on-off WORCESTER,  16 szt. zaworów regulacyjnych GLOCON,  3 szt. regulatorów ciśnienia FISHER CONTROLS,  2 szt. siłowników KENT-INTROL oraz 2 szt. siłowników WABCO na przepustnicach BATLEY VALVE.  Planowane zakończenie prac w lipcu br.

Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania

Mamy przyjemność poinformować o wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na zgodność z normami PN-EN ISO9001, PN-EN ISO14001 oraz PN-N 18001

Modernizacja Oświetlenia Hal Produkcyjnych

Nowoczesne oświetlenie z użyciem opraw LED umożliwia generowanie długofalowych oszczędności oraz poprawia bezpieczeństwo i wydajność pracowników podczas wykonywanych codziennych obowiązków. Te decydujące i wymierne korzyści dla firm i przedsiębiorstw wpływają na opłacalność inwestycji jak i na stopę zwrotu z poniesionych nakładów  inwestycyjnych (ROI).
Czytaj więcej: Modernizacja Oświetlenia Hal Produkcyjnych

Wyróżnienie POK ,,Dom Chemika"

Miło nam jest poinformować o otrzymanym wyróżnieniu Puławskiego Ośrodka Kultury ,,Dom Chemika" za wsparcie wielu wydarzeń kulturalnych, mających na celu wspieranie młodych ludzi, którzy poprzez udział w zajęciach organizowanych przez Ośrodek poznają siebie, odkrywają swoje talenty i pasje. Mamy nadzieję, że kolejne lata przynosić będą owocną wspólpracę. 

Szkolenie Serwisu PiA-ZAP _ Samson

W ostatnich dniach października w siedzibie PiA-ZAP zostało zorganizowane szkolenie dla serwisu naszej firmy z obsługi eksploatacyjnej ustawników pozycyjnych firmy Samson.

10 jubileusz programu partnerskiego ASTOR

PiA-ZAP sp. z o.o. przeszedł pozytywnie proces certyfikacji programu partnerskiego organizowanego przez ASTOR sp. z o.o z siedzibą w Krakowie otrzymując po raz kolejny Certyfikat ,, Złotego Partnera" na rok 2014. W tym roku znaleźliśmy się w gronie 11 firm spełniających najwyższe wymagania, posiadających szerokie kompetencje w zakresie automatyki, robotki oraz technologii IT dla przemysłu produktów oferowanych przez firmę ASTOR ( Wonderware, GE, Kawasaki, Astrada, Satel i inne). Dodatkowo z okazji 10 jubileuszu Programu Partnerskiego otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie za wieloletnią współpracę, która nieprzerwanie trwa od 1996r.

PiA-ZAP - Gazelą Biznesu

Z początkiem stycznia 2014r. Puls Biznesu opublikował ranking najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach wskazywały dodatnią dynamikę przychodów. Wśród elitarnego grona laureatów  XIV edycji wyróżniona została nasza firma.  W najnowszym rankingu dla województwa lubelskiego PiA-ZAP sp. z o.o. zajmuje 86 pozycję na 157 firm, natomiast w kraju jest na 2323 pozycji pośród 4 tyś.272 firm. Mamy nadzieję, że w przyszłości również znajdziemy się wśród wyróżnionych.

gazela biznesu gazela biznesu

Wyróżnienie Wojewódzki Lider Biznesu

Pragniemy poinformować o wyróżnieniu naszej firmy i uzyskaniu tytułu Wojewódzkiego Lidera Biznesu 2013r. w kategorii średnich przedsiębiorstw przez Kapitułę Regionalnej Izby Gospodarczej.

Wyróżnienie Wojewódzki Lider Biznesu

Pragniemy poinformować o wyróżnieniu naszej firmy i uzyskaniu tytułu Wojewódzkiego Lidera Biznesu 2013r. w kategorii średnich przedsiębiorstw przez Kapitułę Regionalnej Izby Gospodarczej.

PiA-ZAP Złotym Partnerem firmy Astor

W czerwcu br w siedzibie firmy ASTOR w Krakowie, odbyło się spotkanie Złotych Partnerów firmy ASTOR - firm wyróżniających się najwyższymi kompetencjami i doświadczeniem na rynku automatyki.
Czytaj więcej: PiA-ZAP Złotym Partnerem firmy Astor

Autoryzowany Serwis Fisher'a

Pragniemy poinformować o zawarciu umowy Autoryzowanego Serwisu z Fisher Controls International LLC dla zaworów ikontrolerów oraz pozostałych urzadzeń do sterowania procesem. Certyfikacja została poprzedzona audytem certyfikującym potwierdzającym  odpowiednie wymagania dla procesu zarzadzania jakością usług prowadzonych w siedzibie Spółki jak i na obiektach Klientów.

Wyzwania prowadzą nas ku przyszłości

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem Prezesa Zarządu Pana Tomasza Berlińskiego, który ukazał się w marcowym wydaniu magazynu Polski Przemysł. W wywiadzie poruszone zostały kwestie bieżącej działalności, dotychczasowe wyzwania i sukcesy oraz plany na przyszłość.

Budowa Instalacji Odsiarczania Spalin

Pragniemy poinformować o zakończeniu prac na Budowie Instalacji Odsiarczania Spalin w Zakładach Azotowych Puławy S.A. W ramach w/w zadania realizowaliśmy kompleksowe dostawy akpia, pomiarów fizykochemicznych oraz wykonywaliśmy oprogramowanie aplikacyjne dla systemu sterowania DCS - Yokogawa CentumVP. Unikalna na skalę światową Instalacja odsiarczania spalin metodą mokrą amoniakalną przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń CO2, SO2, NOx oraz pyłu o ponad 80%. Efektem komercyjnym jest pozyskanie nawozu Siarczanu Amonu, który dodatkowo znajdzie zastosowanie w produkcji nowych nawozów Grupy Puławy - Pulska i Pulgran.

Umowa serwisowa na system sterowania

Zakończona z sukcesem przez PiA-ZAP realizacja dwóch dużych zadań inwestycyjnych pn. ,, Budowa inowacyjnej instalacji produkcyjnej substancji MCPA i MCP-P" w Zakładach Chemicznych ,,Organika-Sarzyna" S.A. grupa Ciech zaowocowała podpisaniem umowy serwisowej w zakresie dostraczonego przez naszą firmę systemu sterowania klasy DCS - Honeywell PKS Experion. W szczególności zakres usług obejmuje bieżącą konserwację systemu, wykonywanie przeglądów systemu, pogotowie techniczne 24h/7 oraz określa warunki przyszłych prac modernizacyjno- rozwojowych.

ESD dla sterowania pieców soli

W najnowszym Biuletynie Automatyki (nr 73) wydawanym przez Astor sp. z o.o. znalazł się artykuł opisujący wdrożenie pn.,,Modernizacja układów sterowania pieców soli grzewczej instalcji melaminy w Zakładach Azotowych Puławy SA.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Budowa Instalacji Mas Katalitycznych

We wrześniu 2012r. PiA-ZAP sp. z o.o. w Puławach zakończył z sukcesem realizację kontraktu p.n. ,, Budowa Instalacji doświadczalnej do badań procesów otrzymywania i formowania mas katalitycznych i innych mas ceramicznych oraz procesów ich dalszej obróbki ”której to inwestorem był Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach. Instalacja powstała z myślą wytwarzania katalizatorów w postaci suchych wytłoczek zróżnicowanych pod względem wielkości i kształtu. W wyniku procesu produkcyjnego surowce wejściowe zostają przetworzone w masy plastyczne a następnie poddawane są wytłoczeniu, suszeniu i segregacji, aż do osiągniecia właściwych parametrów technologicznych.
Czytaj więcej: Budowa Instalacji Mas Katalitycznych

Instalacje elektryczne dla Z.CH. ,,Organika-Sarzyna" Grupa Ciech SA

Kolejne postępowanie przetargowe zakończone sukcesem. Tym razem rozszerzamy swoją działalność w Zakładach Chemicznych Organika-Sarzyna SA Grupa Ciech o branżę elektryczną. W ramach zadania inwestycyjnego "Budowa inowacyjnej instalacji produkcyjnej substancji MCPA i MCP-P" dostarczym, wykonamy i uruchomimy instalacje elektryczne dla wszystkich obiektów technologiczno/produkcyjnych.
Kontrakt min. obejmuje wykonanie instalacji siły i sterowania, wykonanie instalacji oświetlenia, wykonanie instalacji gniazd remontowych, wykonanie instalacji uziemienia i odgromowej, dostarczenia kompletnych rozdzielnic 0,4kV dla każdego z obiektów technologicznych oraz uruchomienie instalcji.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem