Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

  • pilkington
  • terminal-kwasu-siarkowego
  • modernizacja wrs
  • modernizacja wrs
  • modernizacja pws

Filtracja wody chłodzącej dla turbiny TG2 w G.A. ZAP S.A.

Firma PiAZAP zakończyła proces montażu filtra samoczyszczącego firmy Bernoulli i tym samym uruchomiła proces samooczyszczania wody chłodzącej kierowanej do obiegu turbiny TG2 w Zakładach Azotowych Puławy S.A.

Zainstalowany układ jest automatycznym i samo-płuczącym się filtrem do całkowicie ciągłej pracy. Operacja płukania opiera się na prostym i niezawodnym rozwiązaniu: specjalny dysk poruszany przez tłok w osi walcowego kosza filtracyjnego powoduje zwiększenie prędkości przepływu pomiędzy dyskiem, a koszem filtracyjnym, przez co następuje lokalna silna redukcja ciśnienia. Powstałe „podciśnienie” czyści kosz filtracyjny z zanieczyszczeń, które odpływają przez zawór linii popłuczyn. Proces pracy i płukania filtra jest kontrolowany przez sterownik, z którego dane mogą być przesyłane do dowolnego systemu wizualizacji. Proces wdrożenia rozwiązania uwzględniał wykonanie niezbędnych prac mechaniczno-montażowych, wraz z przeróbką układu rurociągów, podłączeniem i konfigurację sterownika, oraz opracowaniem dokumentacji wykonawczej i instrukcji eksploatacji.

Filtracja wody chłodzącej dla turbiny TG2 w G.A. ZAP S.A.
Filtracja wody chłodzącej dla turbiny TG2 w G.A. ZAP S.A.
Filtracja wody chłodzącej dla turbiny TG2 w G.A. ZAP S.A.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem