Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

  • przemysł chemiczny
  • przemysł energetyczny
  • przemysł wodno-ściekowy
  • przemysł hutniczy
  • przemysł spożywczy

historia

Przedsiębiorstwo Pomiarów i Automatyki "PiA-ZAP" Sp. z o.o. w Puławach istnieje na rynku od 1993 roku. Powstało na bazie Zakładu Pomiarowego istniejącego w strukturze Z.A. Puławy S.A. od 1965 roku. Początkowo obszar naszej działalności obejmował nadzór eksploatacyjny instalacji pomiarowych oraz remonty aparatury kontrolno - pomiarowej dla Zakładów Azotowych "Puławy" S.A.

Już wkrótce po utworzeniu spółki zakres działalności PiA-ZAP został rozszerzony o usługi projektowania i opracowywania dokumentacji systemów automatyki przemysłowej.

W roku 1995 rozpoczęliśmy działalność w zakresie rozproszonych systemów DCS oraz systemów wizualizacji danych MMI/SCADA i sterowników programowalnych PLC. W 1998 roku wdrożyliśmy zintegrowany System Jakości ISO-9000 certyfikowany przez TUV Rheinland. Wkrótce po tym nabyliśmy uprawnienia UDT w zkresie wytwarzania, naprawiania, modernizacji, wytwarzania w zakresie montażu elementów urządzeń technicznych.

W roku 2005 nastąpiła zmiana własnościowa spółki, gdzie zbywane udziały ZA Puławy SA nabyli pracownicy spółki.
 
W roku 2015 wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania na zgodność z normami PN-EN ISO 9001, PN-EN ISO 14001, PN-N 18001 w zakresie: Projektowanie, montaż, serwis systemów automatyki i instalacji elektroenergetycznych. Remonty, naprawy, sprawdzanie aparatury kontrolno-pomiarowej oraz urządzeń elektrycznych. Pomiary elektryczne. Modernizacja suwnic. Wytwarzanie, remonty i naprawa elementów urządzeń technicznych.
   

Nasze wieloletnie doświadczenie, fachowa kadra inżynierska, partnerskie relacje z producentami urządzeń pozwalają nam na realizacje zadań a także na podejmowanie wyzwań związanych z automatyzacją obiektów technologicznych.    

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem