Nowoczesne oświetlenie z użyciem opraw LED umożliwia generowanie długofalowych oszczędności oraz poprawia bezpieczeństwo i wydajność pracowników podczas wykonywanych codziennych obowiązków. Te decydujące i wymierne korzyści dla firm i przedsiębiorstw wpływają na opłacalność inwestycji jak i na stopę zwrotu z poniesionych nakładów inwestycyjnych (ROI).
Uzyskuje się to między innymi dzięki przewagom oświetlenia LED nad tradycyjnym oświetleniem, w szczególności:
Tak zaplanowana inwestycja umożliwia na precyzyjne zaplanowanie rozmieszczenia lamp na halach, magazynach, ciągach komunikacyjnych, ewakuacyjnych jak również indywidualnych stanowisk pracy.
Stosujemy systemy oświetleniowe gwarantujące jak największą opłacalność inwestycji, zgodnie z naszą misją bez kompromisów jakościowych.
- Nawet 90% oszczędności w zużyciu energii
- Emisja dużo mniejszej ilości ciepła
- Wielokrotnie dłuższa żywotność
- Bezpieczne i proste w użytkowaniu (brak ryzyka oparzenia )
- Nie wpływa negatywnie na samopoczucie (brak promieniowania UV)
- wykonanie inwentaryzacji aktualnie eksploatowanego oświetlenia,
- wyliczenie oszacowania zużycia energii na podstawie zinwentaryzowanej mocy zainstalowanej,
- wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia, zużycia energii dla wybranych stref i stanowisk.
- przedstawienie bazowej wielkości zużycia energii.
- wskazanie przedsięwzięcia do realizacji, zmierzającego do zmniejszenia zużycia energii,
- wyniki obliczeń, w szczególności osiągniętej oszczędności energii, efektów ekologicznych.
Tak zaplanowana inwestycja umożliwia na precyzyjne zaplanowanie rozmieszczenia lamp na halach, magazynach, ciągach komunikacyjnych, ewakuacyjnych jak również indywidualnych stanowisk pracy.
Stosujemy systemy oświetleniowe gwarantujące jak największą opłacalność inwestycji, zgodnie z naszą misją bez kompromisów jakościowych.
Przykłady wdrożeń;
Hala apartury wykonawczej i obróbki wiórowej PiA-ZAP - oświetlenie LED z wykorzystaniem sterowania natężeniem oświetlenia systemu DALI
Szacunkowe zużycie w skali roku,
Przed modernizacją - rozwiazanie oprawami świetlówkowymi 2x58W: 13.096 kWh
Po modernizacji system Dali: 3.887 kWh
Efekt: 9.209 kWh
Hala Zakładu Hutniczego
Przed modernizacją - oprawy starego 400W, poza żuzyciem energii występowała kłopotliwa systuacja związana z konserwacją z uwagi na trudne warunki pracy (min. zabrudzenia): Zużycie roczne 152 400 kWh
Po modernizacji - oprawa 1000W z zamknieta filtrowaną komorą optyczną do oświetlenia hal przemysłowych o duzym stopniu zapylenia i wysokiej zawrtości dymu: Zuzycie roczne 108 864 kWh
Efekt: 45.536 kWh