Nowoczesne systemy i kompleksowe usługi

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania bez żadnych kompromisów jakościowych. Nasza oferta to kompleksowe, oparte na nowoczesnych technologiach specjalistyczne usługi z zakresu automatyki dla przemysłu i instalacji elektrycznych. Stawiając na profesjonalizm zyskaliśmy wizerunek przedsiębiorstwa rzetelnie i terminowo wykonującego powierzone nam zadania. Współpraca z naszą firmą to gwarancja sukcesu Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy!

 • przemysł chemiczny
 • przemysł energetyczny
 • przemysł wodno-ściekowy
 • przemysł hutniczy
 • przemysł spożywczy

aktualności

Odbyły się targi Energetics w Lublinie

Zakończyły się targi (19-21.11.2019) ENERGETICS 2019 w Lublinie. Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i możliwością rozmowy na naszym stoisku, serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Czytaj więcej: Odbyły się targi Energetics w Lublinie

Certyfikowany Integrator Wonderware

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma uzyskała tytuł Certyfikowanego Integratora Wonderware w zakresie praktycznego stosowania rozwiązań Platformy Systemowej Wonderware Archestra.

Wonderware jest wiodącą firmą na rynku rozwiązań informatycznych pozwalających na efektywne tworzenie i rozwój aplikacji przemysłowych HMI/SCADA/MES. Producent przykłada ogromną uwagę aby integratorzy posiadali wysokie kwalifikacje a system certyfikacji pozwala na weryfikację umiejętności inżynierów projektujących i wdrażających.  Oprogramowanie działa w ponad 100 000 zakładach na całym świecie.

Zapraszamy do współpracy.

Współpraca z Erbud Industry

PiAZAP Sp. z o.o. realizuje kompleskowe prace branży pomiarowej dla Erbud Industry Sp. z o.o. w ramach zadania inwestycyjnego Grupy Azoty Zakłady Azotowe w Puławach pn. ,, Modernizacja kotła OP-215 nr2".  Nasza firma wykona dokumentację projektową branży pomiarowej uwzględniającą wymianę aparatury kontrolno-pomiarowej, tras kablowych, oraz systemu sterowania DCS.
Prace powierzone naszej firmie w ramach realizowanego zadania obejmują między innymi dostawę i oprogramowanie systemu DCS, dostawę, montaż i uruchomienie aparatury kontrolno-pomiarowej, dostawę okablowania, wykonanie tras kablowych, oraz udział w ruchu próbnym instalacji.
Przystąpienie do prac modernizacyjnych poprzedzały wykonane również przez naszą firmę prace demontażowe, a także właściwe zabezpieczenie na czas budowy tras kablowych i aparatury pozostającej na obiekcie.
Harmonogram realizacji zadania zakłada zakończenie prac i uruchomienie instalacji do dnia 07.03.2020r.

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu z sukcesem zadania Inwestycyjnego pn. Modernizacja systemu automatycznego sterowania i zasilenia elektrycznego w Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie. 
W ramach zadania min. zrealizowaliśmy;


- zasilenie stacji z dwóch linii 15kV, zasilanie podstawowe i rezerwowe - wymiana rozdzielnicy 15kV
- wymianę dwóch transformatorów o mocy 630kVA
- wymianę dwusekcyjnej rozdzielnicy NN
- nowy układu pomiarowo-rozliczeniowego
- wykonanie zewnętrznych sieci kablowych - prefabrykacje, dostawę i montaż rozdzielni obiektowych
- prefabrykacje, dostawę i montaż szaf systemu automatyki
- dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń automatyki przemysłowej
- dostawę, montaż i uruchomienie pomiarów fizykochemicznych
- oprogramowanie systemu sterowania opartego na sterownikach PLC
- wykonanie konfiguracji wizualizacji SCADA 
- dostawę 4 monitorowej 55" tablicy synoptycznej
- uruchomienie instalacji automatyki przemysłowej i elektrycznej 

 

Nowa Rekrutacja

Jeśli chciałbyś z nami współpracować i skutecznie realizujesz powierzone cele to rekrutujemy na stanowisko:

 1. Specjalista ds. automatyki - Praca w Puławach
 2. Inżynier Elektryk - Praca w Puławach
 3. Elektromonter układów automatyki - Praca w Puławach lub Stalowa Wola
 4. Mechanik apartury pomiarowej - Praca w Puławach

Oferujemy:

 • wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników pracy,
 • stabilność zatrudnienia,
 • możliwość dalszego rozwoju,
 • niezbędne narzędzia do pracy,
 • miłą atmosferę pracy

Dołącz do nas.

Szczegółowy opis stanowiska i wymagań znajdziesz pod adresem; http://www.piazap.com.pl/praca.html

 

Złote Wzrosty oraz certyfikat Złotego Partnera

W tym roku śpieszymy z przekazaniem informacji o przyznanej nagrodzie statuetce Złote Wzrosty. To już trzecia taka nagroda w naszej dotychczasowej współpracy. Ponadto jak co roku uzyskaliśmy Certyfikat Złotego Partnera firmy ASTOR. Zakres współpracy obejmuje; Systemy Sterowania, Zaawansowane Systemy Sterowania GE Automation & Controls, Systemy wizualizacji i SCADA w technologii klasycznej, Systemy sieci przemysłowych.

PiA-ZAP Puławskim Przedsiębiorcą Roku 2017

   

Podczas noworocznej gali Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel i przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier wręczyli wyróżniającym się przedsiębiorcom oraz osobom wspierającym rozwój Puław doroczne nagrody - statuetki "Sybilli" - za rok 2017.
 

 

Miło nam poinformować, że tytuł Puławskiego Przedsiębiorcy Roku 2017 przypadł naszemu przedsiębiorstwu. Jak uznała kapituła, to nagroda "za 25 lat intensywnego rozwoju, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie elektroenergetyki i automatyki oraz aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej".

 

 

Statuetkę „Sybilli”, z rąk prezydenta Puław, odebrał prezes Tomasz Berliński.

 

Sybilla 1  Sybilla 3 
Sybilla 2 sybilla 4

PiA-ZAP wykonawcą instalacji oświetlenia

Kontrakt obejmuje wykonanie instalacji elektrycznej oświetlenia, gniazd 230V i gniazd 400V na wydziale produkcji Saletry i RSM w Grupie Azoty ZA Puławy SA.

PiA-ZAP wykonawcą systemu sterowania i automatyki

Kontrakt dotyczy wykonania systemu sterowania klasy DCS wraz z instalacją automatyki przemysłowej w ramch budowy nowej wytwórni nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej.

PiA-ZAP wykonawcą usług branży automatyki i elektrycznej w Rzeszowie

Kontrakt obejmuje wykonanie usług branży automatyki i elektrycznej w ramach Budowy suszarni mechanicznej osadów ściekowych wraz z modernizacją obiektów oczyszczalni ścieków w Rzeszowie.

Certyfikat FISHER

PiA-ZAP sp. z o.o. przeszedł pozytywnie audyt w zakresie posiadanej wiedzy i doświadczenia oraz niezbędnego wyposażenia do serwisowania zaworów regulacyjnych firmy Fisher Controls International LLC, otrzymując certyfikat potwierdzający komptencję. Kolejny audyt wiosną 2019r.

 Certyfikat FISHER

Modernizacja systemu automatyki i elektryki w Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie

Modernizacja systemu automatycznego sterowania i zasilenia elektrycznego w Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie.
PiA-ZAP sp. z o.o. zawarł umowę z Generalnym Wykonawcą Instal Warszawa S.A. na modernizację Oczyszczalni Ścieków w Garwolinie w zakresie modernizacji automatyki przemysłowej i instalacji elektrycznych w tym przebudowy Stacji Transformatorowej. W ramach zadania min. zrealizujemy;


- zasilenie stacji z dwóch linii 15kV, zasilanie podstawowe i rezerwowe - wymiana rozdzielnicy 15kV
- wymiana dwóch transformatorów o mocy 630kVA
- wymiana dwusekcyjnej rozdzielnicy NN
- wykonanie nowego układu pomiarowo-rozliczeniowego
- wykonanie zewnętrznych sieci kablowych - prefabrykacje, dostawę i montaż rozdzielni obiektowych
- prefabrykacje, dostawę i montaż szaf systemu automatyki
- dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń automatyki przemysłowej
- dostawę, montaż i uruchomienie pomiarów fizykochemicznych
- oprogramowanie systemu sterowania opartego na sterownikach PLC
- wykonanie konfiguracji wizualizacji SCADA
- uruchomienie instalacji automatyki przemysłowej i elektrycznej 

Zakończenie modernizacji systemów automatyki i zasilania elektrycznego zakontraktowane jest do  30.06.2018r.

PiA-ZAP sp. z o.o. Złotym Partnerem ASTOR 2017r.

W tym roku uzyskaliśmy ponownie Certyfikat Złotego Partnera firmy ASTOR. Zakres współpracy obejmuje; Systemy Sterowania, Zaawansowane Systemy Sterowania GE Automation & Controls, Systemy wizualizacji i SCADA w technologii klasycznej, Systemy sieci przemysłowych.

Mobilna wystawa automatyka przemysłowa DemoCar

Automatyka Przemysłowa najnowsze rozwiązania przed siedzibą naszej firmy. Firma Endress-Hauser zaprezentowała najnowsze rozwiązania aparatury pomiarowej oraz trendów panujących na rynku automatyki.

automatyka przemysłowa piazap Democar 2 Democar 3

 

 

 

 

Integrator Systemów Przemysłowych

Srebrny Integrator Systemów Przemysłowych - autoryzacja Schneider Electric.

W tym roku po raz pierwszy PiA-ZAP sp. z o.o. znalazł się w gronie Certyfikowanych Partnerów Schneider Electric.

Tym samym rozszerzamy naszą ofertę o usługi programowania PLC sterowników z rodziny Modicon, przemienników częstotliwości rodziny Altivar i konfiguracji systemów SCADA Vijeo Citect.

Serwis zaworów w Lotos S.A.

Postój Remontowy Wiosna 2017 w Lotos S.A. - Serwis Zaworów z udziałem naszych doświadczonych pracowników.

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy z Lotos Serwis Sp. z o.o. na prace serwisowe w zakresie zaworów regulacycjnych. Serwis zaworów regulacyjnych odbywać się będzie w siedzibie Lotos Serwis i obejmować będzie prace remontowe i usługi wsparcia w zakresie serwisów zaworów regulacyjnych i pozostałej armatury kontroli i automatyki. W ramach umowy PiA-ZAP oddelegował w okresie Postoju Remontowego Wiosna 2017 dziesięciu wykwalifikowanych specjalistów, którzy jako lidzerzy bedą wchodzić w skład 3 osobowych zespołów.

Cieszymy się z pozyskania kontraktu z tak renomwaną firmą jaką jest Lostos Serwis i docenienie naszych umiejetności i kwalifikacji co będzie sprzyjać rozwojowi dalszej współpracy.

PiA-ZAP Z NAGRODĄ ABB

Niniejszym mamy przyjemność poinformować o otrzymaniu nagrody Partnera firmy ABB na tegorocznej światowej konferencji dla firm partnerskich ABB, Konferencja poświęcona była systemom sterowania i nowym trendom w branży, np.  Internet of Things. W tym roku po raz pierwszy w historii konferencji firm partnerskich ABB konferencja pod nazwą Annual Partner Conference 2016 została zorganizowana w Polsce w Krakowie.

Foto nagroda Piazap www  APC2016 406 

REKRUTACJA

Jeśli chciałbyś z nami współpracować i skutecznie realizujesz powierzone cele to rekrutujemy na stanowisko:

 

INŻYNIER SPRZEDAŻY

 

Szczegółowy opis stanowiska i wymagań znajdziesz pod adresem; http://www.piazap.com.pl/praca.html

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu, wyślij nam swoje CV i list motywacyjny w formie pisemnej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując [INŻYNIER SPRZEDAŻY].

 

 

 

W CV prosimy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz.U. z 2015r., poz. 2135).

Kontrakt GA ZCH ,,Police" S.A.

Mamy przyjemność poinformować  o pozyskaniu kontraktu w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne  „Police” S.A., którego przedmiotem jest wykonanie i uruchomienie systemu DCS w tym, dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń sterowania i wizualizacji procesu oraz połączeń kablowych dla Instalacji Odsiarczania Spalin dla kotłów K-1 i K-2 Elektrociepłowni nr 2.

Zakres prac obejmuje m.in.:

 • wykonanie, konfigurację, wdrożenie, uruchomienie oraz optymalizację kompletnego oprogramowania Rozproszonego Systemu Sterowania (DCS) niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układów pomiarowych, regulacji i sterowania

 

 • wykonanie projektu, dostawę, montaż oraz uruchomienie urządzeń sterowania i wizualizacji procesu dla wszystkich warstw sprzętowych systemu (w tym szafy sterownicze, krosowe, układy WE/WY, stacje operatorskie, procesowe, inżynierskie, serwery itd.)

 

 • wykonanie projektu, dostawę oraz montaż tras i połączeń kablowych sygnałów sterowania dla całości instalacji od zacisków poszczególnych urządzeń technologicznych (pompy, wirówki, hydrocyklony, absorber itd.), AKPiA (armatura, aparatura kontrolno-pomiarowa) poprzez stacje procesowe, szafy krosowe, sterownicze, stacje operatorskie, serwery oraz pozostałe elementy

 

 • integrację nowego systemu DCS Instalacji Odsiarczania Spalin z poszczególnymi sygnałami istniejącego systemu sterowania kotłów EC II

 

 • wykonanie projektu, dostawę oraz montaż trasy i połączenia kablowego światłowodowego do sieci zakładowej ZCh Police od istniejącego węzła zlokalizowanego w rozdzielni elektrycznej na terenie EC II do pomieszczeń nastawni znajdującej się na terenie IOS oraz zapewnienie możliwości pobrania danych archiwizacyjnych w celach tworzenia dokumentacji raportującej z IOS.

 

 • wykonanie projektu, dostawę oraz montaż tras i połączeń kablowych zasilania wszystkich dostarczonych przez Wykonawcę elementów warstwy sprzętowej systemu sterowania (stacje procesowe, sterownicze, stacje operatorskie, serwery oraz pozostałe urządzenia sterowania i wizualizacji),  urządzeń wykonawczych oraz pomiarowych AKPiA ( dostarczonych przez Zamawiającego).

 

 • wykonanie projektu, dostawę, montaż oraz uruchomienie szaf dystrybucji zasilania elektrycznego dla potrzeb całości systemu DCS, stacji operatorskich, procesowych, układów AKPiA itd.

 

 • wykonanie projektu, dostawę, montaż oraz uruchomienie szafy sterowniczej do systemu sterowania pracą wirówek - nadzór nad całością zadania związanego z wykonaniem przedmiotu zamówienia

 Zakończenie prac planowane jest wiosną 2017r.

Terminal Kwasu Siarkowego w Szczecinie – Instalacja Osuszania Powietrza

Etap II modernizacji Terminalu Kwasu Siarkowego KGHM Metraco w Szczecinie wkroczył w fazę realizacji. Tym razem firma PiAZAP realizuje go wspólnie z firmą Mostostal Puławy. Zadanie obejmuje szeroki zakres prac budowlanych i instalacyjnych, oraz elektrycznych i pomiarowych.

 

Zasadniczym elementem II etapu modernizacji jest postawienie kolumny osuszającej powietrza, która spełnia dwie funkcje:

 

Funkcja I -  Osuszacz pracuje jako przeciwprądowa kolumna z wypełnieniem, zraszana kwasem siarkowym podczas osuszania powietrza atmosferycznego zasysanego z otoczenia do zbiorników magazynowych podczas obniżania się lustra kwasu przy załadunku kwasu siarkowego na statki. Celem tej funkcji jest ochrona zbiorników przed korozją spowodowaną rozcieńczaniem kwasu wilgocią zawartą w powietrzu atmosferycznym w obszarze kontaktu powietrza z kwasem.

 

Funkcja II -  Osuszacz pracuje jako współprądowa kolumna z wypełnieniem, zraszana kwasem siarkowym podczas wydmuchu oparów do atmosfery przy podnoszenia się lustra kwasu podczas rozładunku kwasu siarkowego z cystern kolejowych do zbiorników magazynowych. Celem tej funkcji jest ochrona pracowników Terminalu i środowiska przed oddziaływaniem oparów kwasu siarkowego.

 

Przy okazji modernizacji instalacja zostanie doposażona o kolejne pomiary: poziomu, ciśnienia i przepływu, zawory regulacyjne, nową instalację oświetleniową, instalację odgromową, oraz zasilającą nowe urządzenia technologiczne. Powyższe zmiany pociągają za sobą konieczność dokonania zmian w systemie automatyki ONYKS. Modernizacja dotyczy zmian zarówno w warstwie sprzętowej jak i informatycznej.

 

Planowane zakończenie prac koniec roku 2016.

Modernizacja węzła WRS w PGE Lublin-Wrotków

Mamy przyjemność poinformować o zakończeniu zadania pod nazwą „Modernizację Węzła Rozdziału Sieci WRS” na terenie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrociepłownia Lublin Wrotków" gdzie nasza firma była Generalnym Wykonwacą dla wszystkich branż. Przedmiotowy zakres prac obejmował branże: projektową, technologiczną, konstrukcyjną, budowlaną, pomiarową i elektryczną z których wynikały następujące etapy

Czytaj więcej: Modernizacja węzła WRS w PGE Lublin-Wrotków

Remont zaworów w Pilkington

Z przyjemnością informujemy, że dobiegają końca prace związane z przeglądem zaworów w ramach Zimnego Remontu PS1 w Pilkington Polska Sp. z o.o. w Sandomierzu. Zakres prac rozpoczętych w maju br.  obejmował m.in.  wymianę części miękkich, odnowienie powierzchni zewnętrznej korpusów, próby szczelności  dla 34 szt. zaworów on-off WORCESTER,  16 szt. zaworów regulacyjnych GLOCON,  3 szt. regulatorów ciśnienia FISHER CONTROLS,  2 szt. siłowników KENT-INTROL oraz 2 szt. siłowników WABCO na przepustnicach BATLEY VALVE.  Planowane zakończenie prac w lipcu br.

Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania

Mamy przyjemność poinformować o wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na zgodność z normami PN-EN ISO9001, PN-EN ISO14001 oraz PN-N 18001

Modernizacja Oświetlenia Hal Produkcyjnych

Nowoczesne oświetlenie z użyciem opraw LED umożliwia generowanie długofalowych oszczędności oraz poprawia bezpieczeństwo i wydajność pracowników podczas wykonywanych codziennych obowiązków. Te decydujące i wymierne korzyści dla firm i przedsiębiorstw wpływają na opłacalność inwestycji jak i na stopę zwrotu z poniesionych nakładów  inwestycyjnych (ROI).
Czytaj więcej: Modernizacja Oświetlenia Hal Produkcyjnych

Wyróżnienie POK ,,Dom Chemika"

Miło nam jest poinformować o otrzymanym wyróżnieniu Puławskiego Ośrodka Kultury ,,Dom Chemika" za wsparcie wielu wydarzeń kulturalnych, mających na celu wspieranie młodych ludzi, którzy poprzez udział w zajęciach organizowanych przez Ośrodek poznają siebie, odkrywają swoje talenty i pasje. Mamy nadzieję, że kolejne lata przynosić będą owocną wspólpracę. 

Szkolenie Serwisu PiA-ZAP _ Samson

W ostatnich dniach października w siedzibie PiA-ZAP zostało zorganizowane szkolenie dla serwisu naszej firmy z obsługi eksploatacyjnej ustawników pozycyjnych firmy Samson.

10 jubileusz programu partnerskiego ASTOR

PiA-ZAP sp. z o.o. przeszedł pozytywnie proces certyfikacji programu partnerskiego organizowanego przez ASTOR sp. z o.o z siedzibą w Krakowie otrzymując po raz kolejny Certyfikat ,, Złotego Partnera" na rok 2014. W tym roku znaleźliśmy się w gronie 11 firm spełniających najwyższe wymagania, posiadających szerokie kompetencje w zakresie automatyki, robotki oraz technologii IT dla przemysłu produktów oferowanych przez firmę ASTOR ( Wonderware, GE, Kawasaki, Astrada, Satel i inne). Dodatkowo z okazji 10 jubileuszu Programu Partnerskiego otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie za wieloletnią współpracę, która nieprzerwanie trwa od 1996r.

PiA-ZAP - Gazelą Biznesu

Z początkiem stycznia 2014r. Puls Biznesu opublikował ranking najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach wskazywały dodatnią dynamikę przychodów. Wśród elitarnego grona laureatów  XIV edycji wyróżniona została nasza firma.  W najnowszym rankingu dla województwa lubelskiego PiA-ZAP sp. z o.o. zajmuje 86 pozycję na 157 firm, natomiast w kraju jest na 2323 pozycji pośród 4 tyś.272 firm. Mamy nadzieję, że w przyszłości również znajdziemy się wśród wyróżnionych.

gazela biznesu gazela biznesu

Wyróżnienie Wojewódzki Lider Biznesu

Pragniemy poinformować o wyróżnieniu naszej firmy i uzyskaniu tytułu Wojewódzkiego Lidera Biznesu 2013r. w kategorii średnich przedsiębiorstw przez Kapitułę Regionalnej Izby Gospodarczej.

Wyróżnienie Wojewódzki Lider Biznesu

Pragniemy poinformować o wyróżnieniu naszej firmy i uzyskaniu tytułu Wojewódzkiego Lidera Biznesu 2013r. w kategorii średnich przedsiębiorstw przez Kapitułę Regionalnej Izby Gospodarczej.

PiA-ZAP Złotym Partnerem firmy Astor

W czerwcu br w siedzibie firmy ASTOR w Krakowie, odbyło się spotkanie Złotych Partnerów firmy ASTOR - firm wyróżniających się najwyższymi kompetencjami i doświadczeniem na rynku automatyki.
Czytaj więcej: PiA-ZAP Złotym Partnerem firmy Astor

Autoryzowany Serwis Fisher'a

Pragniemy poinformować o zawarciu umowy Autoryzowanego Serwisu z Fisher Controls International LLC dla zaworów ikontrolerów oraz pozostałych urzadzeń do sterowania procesem. Certyfikacja została poprzedzona audytem certyfikującym potwierdzającym  odpowiednie wymagania dla procesu zarzadzania jakością usług prowadzonych w siedzibie Spółki jak i na obiektach Klientów.

Wyzwania prowadzą nas ku przyszłości

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem Prezesa Zarządu Pana Tomasza Berlińskiego, który ukazał się w marcowym wydaniu magazynu Polski Przemysł. W wywiadzie poruszone zostały kwestie bieżącej działalności, dotychczasowe wyzwania i sukcesy oraz plany na przyszłość.

Budowa Instalacji Odsiarczania Spalin

Pragniemy poinformować o zakończeniu prac na Budowie Instalacji Odsiarczania Spalin w Zakładach Azotowych Puławy S.A. W ramach w/w zadania realizowaliśmy kompleksowe dostawy akpia, pomiarów fizykochemicznych oraz wykonywaliśmy oprogramowanie aplikacyjne dla systemu sterowania DCS - Yokogawa CentumVP. Unikalna na skalę światową Instalacja odsiarczania spalin metodą mokrą amoniakalną przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń CO2, SO2, NOx oraz pyłu o ponad 80%. Efektem komercyjnym jest pozyskanie nawozu Siarczanu Amonu, który dodatkowo znajdzie zastosowanie w produkcji nowych nawozów Grupy Puławy - Pulska i Pulgran.

Umowa serwisowa na system sterowania

Zakończona z sukcesem przez PiA-ZAP realizacja dwóch dużych zadań inwestycyjnych pn. ,, Budowa inowacyjnej instalacji produkcyjnej substancji MCPA i MCP-P" w Zakładach Chemicznych ,,Organika-Sarzyna" S.A. grupa Ciech zaowocowała podpisaniem umowy serwisowej w zakresie dostraczonego przez naszą firmę systemu sterowania klasy DCS - Honeywell PKS Experion. W szczególności zakres usług obejmuje bieżącą konserwację systemu, wykonywanie przeglądów systemu, pogotowie techniczne 24h/7 oraz określa warunki przyszłych prac modernizacyjno- rozwojowych.

ESD dla sterowania pieców soli

W najnowszym Biuletynie Automatyki (nr 73) wydawanym przez Astor sp. z o.o. znalazł się artykuł opisujący wdrożenie pn.,,Modernizacja układów sterowania pieców soli grzewczej instalcji melaminy w Zakładach Azotowych Puławy SA.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Budowa Instalacji Mas Katalitycznych

We wrześniu 2012r. PiA-ZAP sp. z o.o. w Puławach zakończył z sukcesem realizację kontraktu p.n. ,, Budowa Instalacji doświadczalnej do badań procesów otrzymywania i formowania mas katalitycznych i innych mas ceramicznych oraz procesów ich dalszej obróbki ”której to inwestorem był Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach. Instalacja powstała z myślą wytwarzania katalizatorów w postaci suchych wytłoczek zróżnicowanych pod względem wielkości i kształtu. W wyniku procesu produkcyjnego surowce wejściowe zostają przetworzone w masy plastyczne a następnie poddawane są wytłoczeniu, suszeniu i segregacji, aż do osiągniecia właściwych parametrów technologicznych.
Czytaj więcej: Budowa Instalacji Mas Katalitycznych

Instalacje elektryczne dla Z.CH. ,,Organika-Sarzyna" Grupa Ciech SA

Kolejne postępowanie przetargowe zakończone sukcesem. Tym razem rozszerzamy swoją działalność w Zakładach Chemicznych Organika-Sarzyna SA Grupa Ciech o branżę elektryczną. W ramach zadania inwestycyjnego "Budowa inowacyjnej instalacji produkcyjnej substancji MCPA i MCP-P" dostarczym, wykonamy i uruchomimy instalacje elektryczne dla wszystkich obiektów technologiczno/produkcyjnych.
Kontrakt min. obejmuje wykonanie instalacji siły i sterowania, wykonanie instalacji oświetlenia, wykonanie instalacji gniazd remontowych, wykonanie instalacji uziemienia i odgromowej, dostarczenia kompletnych rozdzielnic 0,4kV dla każdego z obiektów technologicznych oraz uruchomienie instalcji.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zrozumiałem